Історичний «папамобіль»

   

19.10.2012

Музейну колекцію Ватикану поповнив Fiat Campagnola, що належав Понтифіку Іоанну Павлу II

 

Концерн Fiat під час візиту Папи Римського в Турін в квітні 1980 року подарував чолі католицької церкви Fiat Campagnola. Через місяць, 12 травня, автомобіль був зареєстрований у Ватикані і йому були присвоєні спеціальні номери з обов'язковою абревіатурою SCV (Stato della Citta del Vatikano). Рівно через рік і один день після того, як автомобіль отримав «ватиканську» прописку, фотографія «папамобіля» облетіла весь світ. Адже саме в цьому відкритому білому автомобілі знаходився Понтіфік, коли 13 травня 1981 року на Площі Святого Петра у Ватикані на нього було здійснено замах. Тоді Фіат на високій швидкості зник за ватиканськими воротами, везучи пораненого Івана Павла II.

 

Терориста затримали на місці злочину. Незабаром він був засуджений до довічного ув'язнення. Але милосердя Іоанна Павла II воістину було безмежним - він простив цю людину і через 19 років, на особисте прохання Папи Римського, релігійний фанатик був помилуваний Президентом Італії Карло Чампі.

 

Днями, у 34 річницю обрання Йоана Павла II главою католицької церкви, білосніжний «папамобіль» знову постав перед публікою, але вже в якості музейного експоната.

 

До слова, Fiat Campagnola - останній відкритий автомобіль в автопарку Ватикану. Всі наступні «папамобілі» в цілях безпеки обладналися куленепробивним склом.

Победа Alfa Romeo Tonale Победа Alfa Romeo Tonale

12.09.2019 В категории «Концепт-кар» международная премия за «Лучший автомобильный дизайн» присуждена первому гибридному внедорожнику Alfa Romeo Tonale.

Авто в кредит от «Ощадбанка»! Авто в кредит от «Ощадбанка»!

09.09.2019 Компания «Италавто» сообщает о начале действия партнерской программы автокредитования от «Ощадбанка»

Первые сентябрьские скидки в салоне «Италавто» Первые сентябрьские скидки в салоне «Италавто»

04.09.2019 Компания «Италавто» спешит уведомить потенциальных клиентов об очередных скидках на итальянские автомобили

Fiat Tipo с АКПП – в салоне «Италавто»! Fiat Tipo с АКПП – в салоне «Италавто»!

29.08.2019 После длительного перерыва городской седан Fiat Tipo с автоматической коробкой передач возвращается в Украину

Августовские скидки Италавто Августовские скидки Италавто

22.08.2019 Вторая половина августа – отличное время для покупки Fiat в салоне «Италавто»