Історичний «папамобіль»

   

19.10.2012

Музейну колекцію Ватикану поповнив Fiat Campagnola, що належав Понтифіку Іоанну Павлу II

 

Концерн Fiat під час візиту Папи Римського в Турін в квітні 1980 року подарував чолі католицької церкви Fiat Campagnola. Через місяць, 12 травня, автомобіль був зареєстрований у Ватикані і йому були присвоєні спеціальні номери з обов'язковою абревіатурою SCV (Stato della Citta del Vatikano). Рівно через рік і один день після того, як автомобіль отримав «ватиканську» прописку, фотографія «папамобіля» облетіла весь світ. Адже саме в цьому відкритому білому автомобілі знаходився Понтіфік, коли 13 травня 1981 року на Площі Святого Петра у Ватикані на нього було здійснено замах. Тоді Фіат на високій швидкості зник за ватиканськими воротами, везучи пораненого Івана Павла II.

 

Терориста затримали на місці злочину. Незабаром він був засуджений до довічного ув'язнення. Але милосердя Іоанна Павла II воістину було безмежним - він простив цю людину і через 19 років, на особисте прохання Папи Римського, релігійний фанатик був помилуваний Президентом Італії Карло Чампі.

 

Днями, у 34 річницю обрання Йоана Павла II главою католицької церкви, білосніжний «папамобіль» знову постав перед публікою, але вже в якості музейного експоната.

 

До слова, Fiat Campagnola - останній відкритий автомобіль в автопарку Ватикану. Всі наступні «папамобілі» в цілях безпеки обладналися куленепробивним склом.

Fiat 500X Sport: мощность, скорость и итальянский стиль Fiat 500X Sport: мощность, скорость и итальянский стиль

08.11.2019 Топовая версия обновленного итальянского кроссовера 500X Sport – отличный вариант для тех, кто живет активно и ярко!

Новый Abarth - всего 1949 экземпляров Новый Abarth - всего 1949 экземпляров

29.10.2019 Новый Abarth 695 70°Anniversario special edition был представлен в октябре на Abarth Days, крупнейшем собрании поклонников марки Скорпиона в Европе

Fiat Tipo Street – в салоне «Италавто»! Fiat Tipo Street – в салоне «Италавто»!

25.10.2019 Версия Street, завоевывающая все большую популярность в Европе, теперь и в Украине

Выгодное предложение Выгодное предложение

11.10.2019 Скидка от 5 000 до 25 000 гривен на автомобили Fiat и Fiat Professional в салоне «Италавто»!

Зимняя резина в подарок от ITALAUTO! Зимняя резина в подарок от ITALAUTO!

04.10.2019 «Италавто» сообщает о начале ставшей традиционной акции – при покупке автомобиля каждый клиент получает комплект зимней резины в подарок!