Історичний «папамобіль»

   

19.10.2012

Музейну колекцію Ватикану поповнив Fiat Campagnola, що належав Понтифіку Іоанну Павлу II

 

Концерн Fiat під час візиту Папи Римського в Турін в квітні 1980 року подарував чолі католицької церкви Fiat Campagnola. Через місяць, 12 травня, автомобіль був зареєстрований у Ватикані і йому були присвоєні спеціальні номери з обов'язковою абревіатурою SCV (Stato della Citta del Vatikano). Рівно через рік і один день після того, як автомобіль отримав «ватиканську» прописку, фотографія «папамобіля» облетіла весь світ. Адже саме в цьому відкритому білому автомобілі знаходився Понтіфік, коли 13 травня 1981 року на Площі Святого Петра у Ватикані на нього було здійснено замах. Тоді Фіат на високій швидкості зник за ватиканськими воротами, везучи пораненого Івана Павла II.

 

Терориста затримали на місці злочину. Незабаром він був засуджений до довічного ув'язнення. Але милосердя Іоанна Павла II воістину було безмежним - він простив цю людину і через 19 років, на особисте прохання Папи Римського, релігійний фанатик був помилуваний Президентом Італії Карло Чампі.

 

Днями, у 34 річницю обрання Йоана Павла II главою католицької церкви, білосніжний «папамобіль» знову постав перед публікою, але вже в якості музейного експоната.

 

До слова, Fiat Campagnola - останній відкритий автомобіль в автопарку Ватикану. Всі наступні «папамобілі» в цілях безпеки обладналися куленепробивним склом.

Италавто Центр - работает! Италавто Центр - работает!

06.04.2020 Постановление Кабинета министров - разрешена деятельность по продаже, техническому обслуживанию и ремонту транспортных средств

ООО «Италавто Центр»: режим работы в условиях карантина! ООО «Италавто Центр»: режим работы в условиях карантина!

31.03.2020 СТО «Италавто Центр» работает в обычном режиме.

Alfa Romeo Giulia Quadrifoglio: абсолютное превосходство Alfa Romeo Giulia Quadrifoglio: абсолютное превосходство

19.03.2020 Третий год подряд Giulia Quadrifoglio становится победителем номинации Performance Car of the Year британского автомобильного журнала "What Car?"

Золотая награда Fiorino Золотая награда Fiorino

11.03.2020 Fiat Fiorino стал обладателем приза «Золотой руль» автомобильного журнала «Tunisie Auto»

Скидка 10 000 гривен! Скидка 10 000 гривен!

27.02.2020 Компания «Италавто» сообщает о снижении цены на некоторые модификации моделей Doblo и Fiorino