Дотик до легенди

   

01.07.2014

Ці історичні автомобілі були свідками та учасниками легендарних моментів - від великих перемог до трагічних подій...

 

Днями в Італії відбувся відомий фестиваль історичних автомобілів Vernasca Silver Flag, який цього року був присвячений легендарної марці Lancia. Спортивна слава автомобілів Lancia досягла свого апогею в 50-80-х роках минулого сторіччя. І саме цей видатний період в історії марки представляли на фестивалі чотири воістину безцінних колекційних екземпляра Lancia: Formula 1 Lancia D50 та Lancia Fulvia HF 1600 номер 14, а також унікальні Lancia Stratos Alitalia Gruppo 4 та Lancia D25 Sport.

 

Formula 1 Lancia D50 - один з восьми одномісних автомобілів, сконструйованих спеціально для участі в королівських гонках «Формула-1» 1954 легендарним Вітторіо Яно. Інноваційний на той час автомобіль мав поперечно розташований V-подібний восьмициліндровий двигун, дуже низький центр ваги та унікальну керованість. Але аварія на Гран-прі Монако, а потім і трагічна загибель пілота Альберто Аскарі на автодромі Монца завадила успішному виступу команди Lancia в чемпіонаті. Проте саме на базі цього автомобіля був побудований болід Ferrari D50, на якому Хуан Мануель Фанхіо виграв чемпіонат світу 1956 року.

 

Lancia D25 Sport - єдиний у світі екземпляр автомобіля, що до того ж знаходиться у відмінному стані. У далекому 1955 D25 Sport був підготовлений спеціально для участі Альберто Аскарі в гонці Carrera Panamericana, але смерть пілота і несподіване рішення мексиканського уряду про скасування гонки призвело до того, що автомобіль прямо з майстерні відправився в музей історії Lancia.

 

Lancia Fulvia Coupé HF 1600 номер 14 - саме на цьому автомобілі екіпаж Мунарі-Мануччі виграв Гран-прі Монте-Карло в 1972 року, незважаючи на серйозну конкуренцію з боку команд Porsche і Alpine Renault. Ця перемога стала вирішальною та принесла команді Lancia перемогу в Чемпіонаті світу з ралі.

 

Lancia Stratos Alitalia Gruppo 4 - легендарний переможець Ралі Португалії 1976 року. Автомобіль з кузовом Bertone та двигуном V6 Dino Ferrari став козирем Lancia, з яким команда завоювала три титули чемпіона світу поспіль - в 1974, 1975 і 1976 роках.

 

Гості фестивалю Vernasca Silver Flag отримали можливість вживу познайомитися з автомобілями-легендами. Їх захоплення - ще одне підтвердження, що ці автомобілі як і раніше здатні викликати найсильніші емоції у глядачів.

Різнобарвний лютий Різнобарвний лютий

17.02.2020 Додаткова плата за колір? Тільки не в лютому і тільки не в «Італавто»!

Fiat Tipo More: перевершуючи очікування Fiat Tipo More: перевершуючи очікування

07.02.2020 За підсумками 2019 року Fiat Tipo став одним з найбільш продаваних автомобілів свого сегменту у Європі, завоювавши максимальну частку ринку з моменту початку випуску

Італавто і ОТП-Лізинг: вигідно, швидко, професійно! Італавто і ОТП-Лізинг: вигідно, швидко, професійно!

30.01.2020 Купівля автомобіля в лізинг від «ОТП Лізинг» - це максимально комфортні умови фінансування для клієнта

Panda Hybrid і 500 Hybrid – перші гібриди Fiat Panda Hybrid і 500 Hybrid – перші гібриди Fiat

24.01.2020 Об'єднання в одній силовій установці бензинового та електричного двигунів зменшило витрату палива і поліпшило керованість популярних міських автомобілів

Сигналізація у подарунок! Сигналізація у подарунок!

16.01.2020 Компанія «Італавто» та страхова компанія «ВУСО» проводять спільну акцію