Історичний «папамобіль»

   

19.10.2012

Музейну колекцію Ватикану поповнив Fiat Campagnola, що належав Понтифіку Іоанну Павлу II

 

Концерн Fiat під час візиту Папи Римського в Турін в квітні 1980 року подарував чолі католицької церкви Fiat Campagnola. Через місяць, 12 травня, автомобіль був зареєстрований у Ватикані і йому були присвоєні спеціальні номери з обов'язковою абревіатурою SCV (Stato della Citta del Vatikano). Рівно через рік і один день після того, як автомобіль отримав «ватиканську» прописку, фотографія «папамобіля» облетіла весь світ. Адже саме в цьому відкритому білому автомобілі знаходився Понтіфік, коли 13 травня 1981 року на Площі Святого Петра у Ватикані на нього було здійснено замах. Тоді Фіат на високій швидкості зник за ватиканськими воротами, везучи пораненого Івана Павла II.

 

Терориста затримали на місці злочину. Незабаром він був засуджений до довічного ув'язнення. Але милосердя Іоанна Павла II воістину було безмежним - він простив цю людину і через 19 років, на особисте прохання Папи Римського, релігійний фанатик був помилуваний Президентом Італії Карло Чампі.

 

Днями, у 34 річницю обрання Йоана Павла II главою католицької церкви, білосніжний «папамобіль» знову постав перед публікою, але вже в якості музейного експоната.

 

До слова, Fiat Campagnola - останній відкритий автомобіль в автопарку Ватикану. Всі наступні «папамобілі» в цілях безпеки обладналися куленепробивним склом.

Перемога Alfa Romeo Tonale Перемога Alfa Romeo Tonale

12.09.2019 У категорії «Концепт-кар» міжнародна премія за «Кращий автомобільний дизайн» присуджена першому гібридному позашляховику Alfa Romeo Tonale.

Авто в кредит від «Ощадбанку»! Авто в кредит від «Ощадбанку»!

09.09.2019 Компанія «Італавто» повідомляє про початок дії партнерської програми автокредитування від «Ощадбанку»

Перші вересневі знижки в салоні " Італавто» Перші вересневі знижки в салоні " Італавто»

04.09.2019 Компанія "Італавто" поспішає інформувати потенційних клієнтів про останні знижки на італійські автомобілі

Fiat Tipo з АКПП - в салоні «Італавто»! Fiat Tipo з АКПП - в салоні «Італавто»!

29.08.2019 Після тривалої перерви міський седан Fiat Tipo з автоматичною коробкою передач повертається в Україну

Cерпневі знижки Італавто Cерпневі знижки Італавто

22.08.2019 Друга половина серпня - відмінний час для покупки Fiat в салоні «Італавто»