Історичний «папамобіль»

   

19.10.2012

Музейну колекцію Ватикану поповнив Fiat Campagnola, що належав Понтифіку Іоанну Павлу II

 

Концерн Fiat під час візиту Папи Римського в Турін в квітні 1980 року подарував чолі католицької церкви Fiat Campagnola. Через місяць, 12 травня, автомобіль був зареєстрований у Ватикані і йому були присвоєні спеціальні номери з обов'язковою абревіатурою SCV (Stato della Citta del Vatikano). Рівно через рік і один день після того, як автомобіль отримав «ватиканську» прописку, фотографія «папамобіля» облетіла весь світ. Адже саме в цьому відкритому білому автомобілі знаходився Понтіфік, коли 13 травня 1981 року на Площі Святого Петра у Ватикані на нього було здійснено замах. Тоді Фіат на високій швидкості зник за ватиканськими воротами, везучи пораненого Івана Павла II.

 

Терориста затримали на місці злочину. Незабаром він був засуджений до довічного ув'язнення. Але милосердя Іоанна Павла II воістину було безмежним - він простив цю людину і через 19 років, на особисте прохання Папи Римського, релігійний фанатик був помилуваний Президентом Італії Карло Чампі.

 

Днями, у 34 річницю обрання Йоана Павла II главою католицької церкви, білосніжний «папамобіль» знову постав перед публікою, але вже в якості музейного експоната.

 

До слова, Fiat Campagnola - останній відкритий автомобіль в автопарку Ватикану. Всі наступні «папамобілі» в цілях безпеки обладналися куленепробивним склом.

Різнобарвний лютий Різнобарвний лютий

17.02.2020 Додаткова плата за колір? Тільки не в лютому і тільки не в «Італавто»!

Fiat Tipo More: перевершуючи очікування Fiat Tipo More: перевершуючи очікування

07.02.2020 За підсумками 2019 року Fiat Tipo став одним з найбільш продаваних автомобілів свого сегменту у Європі, завоювавши максимальну частку ринку з моменту початку випуску

Італавто і ОТП-Лізинг: вигідно, швидко, професійно! Італавто і ОТП-Лізинг: вигідно, швидко, професійно!

30.01.2020 Купівля автомобіля в лізинг від «ОТП Лізинг» - це максимально комфортні умови фінансування для клієнта

Panda Hybrid і 500 Hybrid – перші гібриди Fiat Panda Hybrid і 500 Hybrid – перші гібриди Fiat

24.01.2020 Об'єднання в одній силовій установці бензинового та електричного двигунів зменшило витрату палива і поліпшило керованість популярних міських автомобілів

Сигналізація у подарунок! Сигналізація у подарунок!

16.01.2020 Компанія «Італавто» та страхова компанія «ВУСО» проводять спільну акцію