Останній з великих, перший із сучасних

   

30.08.2013

Ці слова написані на могилі «летючого мантуанця», великого італійського гонщика Таціо Джорджіо Нуволарі 

 

Таціо Нуволарі було 27 років, коли він взяв участь у своїй першій офіційній гонці, а менше ніж через рік він фінішував першим на гонці у Вероні. Удача і далі супроводжує Таціо і незабаром він переходить у розряд професіоналів та виступає разом з Енцо Феррарі.

 

Публіка дуже любила Нуволарі. І це було зрозуміло. Гонщика відрізняла незвичайна манера керування автомобілем - занадто ранній вхід у поворот та проходження його в бічному ковзанні. «Чемпіон на двох колесах» - один з титулів, якими нагородили його вдячні уболівальники. Багато хто вважав, що Таціо водить машину «невірно». А він все одно вигравав гонку за гонкою. Інші пілоти намагалися копіювати його манеру водіння, але результат часто був сумний, іноді до «вильоту» з траси.

 

З початку 30-х Таціо виступає на автомобілі Alfa Romeo 8C та два роки поспіль - у 1931 і 1932 - виграє престижну гонку Targa Florio на Сицилії. Потім - перемоги у Гран -прі Монако, Франції та Італії.

 

Найкраща перемога

 

Але найвідоміший тріумф Нуволарі здобув на Гран-прі Німеччини в 1935 році. Таціо виступав на Alfa Romeo P3 і боротьба була напруженою. Серед учасників - кращі пілоти Німеччини з команд Auto Union і Mercedes Benz, яких приїхав особисто підтримати Адольф Гітлер. По ходу гонки Нуволарі займав 6 місце і вже ніхто не вірив у його перемогу...

За три кола до фінішу з відривом більше хвилини лідирував чудовий пілот фон Браухич на Mercedes. На наступному колі Нуволарі значно прискорився і усунув своє відставання майже наполовину. Глядачі завмерли, спостерігаючи за останнім вирішальним колом Гран-прі Німеччини. Проти цілої групи сучасних срібних Мерседесів самотньо бився застарілий червоний Alfa Romeo Нуволарі. Толькі Таціо вірів своєму італійському автомобілю, на якому він не раз першим перетинав фінішну пряму.

На фінальному етапі фон Браухич продовжував лідирувати в гонці. Здавалося, факт перемоги німецького гонщика безсумнівний. І тут пішов дощ. Для когось перешкода, а для Таціо - помічник. Тому що Нуволарі як ніхто інший вмів долати круті, залиті дощем повороти. Таціо гнав як одержимий. Перед собою він бачив лише хмару бризок і срібні обриси автомобіля фон Браухіча. Залишалося всього десять миль, щоб наздогнати німця.

На «хвості» у німця Нуволарі «увійшов» у поворот. І тут фон Браухич зробив маленьку, але фатальну помилку і його автомобіль майже розвернувся поперек траси та сповільнився. Alfa Romeo пройшла поворот ідеально! Глядачі встали і завмерли. Запанувала абсолютна тиша. Здалеку почувся шум гоночного двигуна, наростаючий з кожною секундою. На залитій дожем трасі з'явилася самотня маленька червона крапка. Це була Alfa Romeo Нуволарі.

 

Перетинаючи фінішну пряму, Таціо Нуволарі підняв одну руку, вітаючи глядачів! Послідував вибух оплесків. Це була його найкраща перемога!

 

Таціо Нуволарі тричі перемагав на Mille Miglia, вигравав Le Mans та 12 разів ставав переможцем світових Гран-прі. Він виступав за команди Ferrari, Alfa Romeo, Auto Union. 10 квітня 1950 року, у віці 57 років, Нуволарі виграв у своєму класі гірські змагання Палермо-Монтепеллегріно. Це була його остання перемога та остання гонка.

Сучасний автоспорт, просочений прагматизмом і комерцією, залишає занадто мало місця таким відчайдушним романтикам, яким був Таціо Нуволарі. У 1998 році його ім'я було внесено до Міжнародної зали слави автоспорту. Фердинанд Порше назвав Нуволарі «найбільш великим пілотом минулого, сьогодення і майбутнього», а Alfa Romeo у 1996 році назвала свій концепт-кар Nuvola на його честь.

Італавто Центр - працює! Італавто Центр - працює!

06.04.2020 Постановою Кабінету міністрів дозволена діяльність з продажу, технічного обслуговування і ремонту транспортних засобів...

ТОВ «Італавто Центр»: режим роботи в умовах карантину! ТОВ «Італавто Центр»: режим роботи в умовах карантину!

31.03.2020 СТО «Італавто Центр» працює в звичайному режимі.

Alfa Romeo Giulia Quadrifoglio: абсолютна перевага Alfa Romeo Giulia Quadrifoglio: абсолютна перевага

19.03.2020 Третій рік поспіль Giulia Quadrifoglio стає переможцем номінації Performance Car of the Year британського автомобільного журналу "What Car?"

Золота нагорода Fiorino Золота нагорода Fiorino

11.03.2020 В кінці січня Fiat Fiorino став володарем призу «Золоте кермо» автомобільного журналу «Tunisie Auto»

Знижка 10 000 гривень! Знижка 10 000 гривень!

27.02.2020 Компанія «Італавто» повідомляє про зниження ціни на деякі модифікації моделей Doblo і Fiorino