Висока точність

   

15.09.2014

Lancia Stratos HF (HF в назві означає High Fidelity - «висока точність») вважається першим у світі автомобілем, який з самого початку створювався для участі у ралі. Проектування автомобіля здійснював менеджер ралійної команди Lancia Чезаре Фьоріо за участі гонщиків Майка Паркса і Сандро Мунарі. Кузов Stratos був розроблений головним дизайнером кузовного ательє Bertone Марчелло Гандіні.

Вперше світу концепт був представлений на автосалоні Туріну в 1970 році. Прототип Stratos Zero привернув підвищену увагу, що переконало керівництво Lancia продовжити роботу над проектом.

В якості силового агрегату використовувався двигун V6 об'ємом 2418 куб.см від Ferrari Dino 246 GT, кузовні деталі виготовлялися зі склопластику. Остаточний варіант автомобіля був презентований на автосалоні в Туріні через два роки, в 1972 році.

Двигуни ралійних варіантів Lancia Stratos, оснащені турбокомпресорами, розвивали потужність до 560 к.с. Сандро Мунарі і Бьорн Вальдегард саме на цих автомобілях виграли чемпіонські титули в 1974, 1975 та 1976 роках.

Всього було випущено 492 примірника автомобіля, але, незважаючи на те, що Lancia Stratos HF стали «чемпіонськими» машинами та зірками різних музичних кліпів і художніх фільмів, продавалися автомобілі погано (в основному, звичайно, через високу вартість). Зате сьогодні Lancia Stratos HF – бажане авто для будь-якого автомобільного музею або приватної колекції.

В даний час дорожня версія Lancia Stratos HF в хорошому стані коштує більше 80 000 євро, ралійні ж екземпляри оцінюються в кілька разів дорожче.

Популярному відеоблогеру Марчеттіно пощастило покататися на легендарному автомобілі і навіть зняти он-боард відео. А нам залишається лише дивитися і заздрити!

Різнобарвний лютий Різнобарвний лютий

17.02.2020 Додаткова плата за колір? Тільки не в лютому і тільки не в «Італавто»!

Fiat Tipo More: перевершуючи очікування Fiat Tipo More: перевершуючи очікування

07.02.2020 За підсумками 2019 року Fiat Tipo став одним з найбільш продаваних автомобілів свого сегменту у Європі, завоювавши максимальну частку ринку з моменту початку випуску

Італавто і ОТП-Лізинг: вигідно, швидко, професійно! Італавто і ОТП-Лізинг: вигідно, швидко, професійно!

30.01.2020 Купівля автомобіля в лізинг від «ОТП Лізинг» - це максимально комфортні умови фінансування для клієнта

Panda Hybrid і 500 Hybrid – перші гібриди Fiat Panda Hybrid і 500 Hybrid – перші гібриди Fiat

24.01.2020 Об'єднання в одній силовій установці бензинового та електричного двигунів зменшило витрату палива і поліпшило керованість популярних міських автомобілів

Сигналізація у подарунок! Сигналізація у подарунок!

16.01.2020 Компанія «Італавто» та страхова компанія «ВУСО» проводять спільну акцію